REDUKCJA ROZSTEPÓWCennik usług podstawowych


  • Konsultacja lekarska 200zł
  • Wizyta kontrolna po zabiegu 50zł
  • Badanie histopatologiczne 50zł
  • Zdjęcie szwów 40zł
  • Zmiana opatrunku 30zł
  • Znieczulenie 30zł
  • Znieczulenie kremem Emla 30zł
  • Redukcja rozstępów (brzuch, pośladki, nogi) od 1000zł

REDUKCJA ROZSTĘPÓW


Z problemem rozstępów większość z nas spotka się prędzej czy później. Jeszcze nie tak dawno, gdy się pojawiały na skórze, oznaczało to najczęściej, że pozostaną na niej na zawsze.
Mamy wiele sposobów na usuwanie rozstępów, w tym najskuteczniejszą i najczęściej ostatnio polecaną jest metoda laserowego usuwania rozstępów laserem frakcyjnym.


Kiedy rozstępy pojawią się na naszej skórze, szanse na ich usunięcie za pomocą kremu czy farmakologicznie maleją z każdym dniem. Gdy stracą swoją barwę, są praktycznie nie do usunięcia bez zastosowania zabiegów medycyny estetycznej. Przełom w tej metodzie polega na tym, iż w przypadku laserowego usuwania rozstępów laserem frakcyjnym, działanie na skórę jest wybiórcze. Odróżnia ją to od dermabrazji laserowej, gdzie usuwana jest cała wierzchnia warstwa skóry.


Laser kierowany jest na skórę wybiórczo. Zabieg zaczyna się od stworzenia na miejscach zmienionych chorobowo wzoru równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. Następnie w nie kierowane jest światło lasera. Poprzez precyzyjne określenie miejsca, penetruje on tylko wybrane fragmenty tkanki podskórnej i skóry właściwej, co sprawia, że nie narażamy całej skóry na jego działanie. Laser dociera bardzo głęboko, co jeszcze bardziej poprawia jego skuteczność. Zabieg jest bezpieczny i nie powoduje widocznych ran. Skóra potraktowana laserem frakcyjnym szybciej się goi. Zazwyczaj należy przeprowadzić 3 do 5 zabiegów, zanim osiągniemy oczekiwany efekt..
 


Rozstępy powstają poprzez zerwanie włókien kolagenowych w skórze, czyli poprzez nadmierne jej rozciąganie. Może to być spowodowane szybkim wzrostem i utratą masy ciała, na przykład w wyniku ciąży. Laser frakcyjny działając na skórę pobudza ją do wytwarzania nowego kolagenu, co sprawia, że laserowe usuwanie rozstępów tą metodą jest jeszcze skuteczniejsze. Światło lasera, działając miejscowo, skupia się na tej części skóry, która jest zmieniona chorobowo, mając swoje oszałamiające wyniki szczególnie w leczeniu jej nierówności.


Po działaniu lasera, skóra jest „zamknięta”. Zabezpiecza to ją przed zakażeniami. Do tej pory nie odnotowano żadnego przypadku infekcji czy zbliznowacenia. Po zabiegu mogą występować zaczerwienienia czy też pęcherze, które szybko ustępują, a cały zabieg jest prawie bezbolesny. Pacjenci, którzy mają niższy próg bólu, mogą poprosić o maść znieczulającą.


Na cenę laserowego usuwania rozstępów wpływa wiele czynników. Po pierwsze stopień zmian na skórze wpłynie na ilość sesji. Im starsza jest zmiana chorobowa, tym większa ilość zabiegów będzie potrzebna do jej regeneracji. Zazwyczaj wycenia się części ciała, których zabieg dotyczy.


Musimy pamiętać o jeszcze jednej kwestii, gdy już rozstępy znikną z naszej skóry. Warto zwrócić uwagę na to, jaki był powód ich pojawienia się na naszym ciele, aby nie dopuścić do ich nawrotu. Przyczyn powstawania rozstępów jest wiele. Z jednej strony to czynniki genetyczne determinują powstawanie problemu, ale często sami przyczyniamy się do zmian na skórze. Wahania wagi czy nadmierny trening siłowy szkodzą naszej skórze. Jeśli chcemy utrzymać zdrowy wygląd skóry, powinniśmy skupić się na racjonalnym odżywianiu, odpowiedniej ilości ruchu i dbaniu o nią.

Zasięg działania:

Katowice, Śląsk, Zabrze

Współpracujemy z:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2023 Jumed.eu - Klinika medycyny estetycznej , chirurgia plastyczna Zabrze, Katowice, Śląsk