TERAPIA NADPOTLIWOŚCI BOTOXEMCennik usług podstawowych


  • Konsultacja lekarska 100zł
  • Wizyta kontrolna po zabiegu 50zł
  • Badanie histopatologiczne 50zł
  • Zdjęcie szwów 40zł
  • Zmiana opatrunku 30zł
  • Znieczulenie 30zł
  • Znieczulenie kremem Emla 30zł
  • Leczenie nadpotliwości (pachy, dłonie, stopy) 1500zł


Nadmierna potliwość skóry dotyczyć może całego ciała, również może być miejscowa, ograniczona do niektórych tylko okolic. Najczęściej nadmierna potliwość dotyczy powierzchni dłoniowej ręki i podeszwowej stopy, następnie okolicy pachowej i twarzy. Jest to zaburzenie czynności gruczołów potowych na skutek dysfunkcji w ośrodkach układu autonomicznego.

Nadmierna potliwość dotyczy przeważnie ludzi młodych i cierpi na nią około 0,5% populacji. W ponad 50% przypadków stwierdza się rodzinną skłonność, co może wskazywać na udział czynników genetycznych.

Dolegliwość jest bardzo uciążliwa, nieprzyjemna i krępująca. Towarzyszy jej często nerwica lękowo-depresyjna oraz natręctwa ruchowe. Nadmierna potliwość dłoni i stóp może prowadzić do maceracji skóry, zmian troficznych i wtórnych zakażeń. Tradycyjne leczenie nadmiernej potliwości jest trudne i mało skuteczne. Różne leki doustne i środki działające miejscowo na skórę nie są skuteczne.

Od kilku lat w leczeniu nadmiernej pobudliwości stosowany jest Botox z dobrym i bardzo dobrym wynikiem. Poraża on zakończenia nerwowe i blokuje wydzielanie potu.

Botox wstrzykuje się w odpowiednie punkty skóry objętej wzmożoną potliwością. Zahamowanie wydzielania potu widać już po kilku dniach i dobry wynik utrzymuje się średnio przez około 6-10 miesięcy w okolicy pach oraz 3-6 miesięcy w okolicy rąk.

Zabieg na pachy jest niebolesny. Leczenie nadpotliwości rąk, nosa, czoła wymaga znieczulenia miejscowego. Zabieg trwa około 30 min. w zależności od leczonej okolicy.
 


Cena - od 1500 zł

Zasięg działania:

Katowice, Śląsk, Zabrze

Współpracujemy z:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2023 Jumed.eu - Klinika medycyny estetycznej , chirurgia plastyczna Zabrze, Katowice, Śląsk