Lipofiling-LipotransferCennik usług podstawowych


 • Konsultacja lekarska 200zł
 • Wizyta kontrolna po zabiegu 50zł
 • Badanie histopatologiczne 50zł
 • Zdjęcie szwów 40zł
 • Zmiana opatrunku 30zł
 • Znieczulenie 30zł
 • Znieczulenie kremem Emla 30zł
 • Modelowanie twarzy własną tkanką tłuszczową od 3000zł

Lipofiling-Lipotransfer

Jest to zabieg implantacji własnej tkanki tłuszczowej, który po przygotowaniu podaje się do tkanki, jako materiał wypełniający.Najczęściej jako( FAMI)-fat autograft muscle injection.Aktualnie jest to metoda , która bardzo szybko sie rozwija.Najczęściej podajemy własny tłuszcz aby:

 • zwiększyć objętość piersi
 • zwiększyć objętość twarzy
 • wyrównać deformacje
 • wypełnić atroficzne miejsca
 • wypełnić okolice przykurczu, pod blizny, po Rtg-terapii, po bliznach pooparzeniowych
 • Lipotransfer jest nie tylko używany aby zwiększyć objętość danej tkanki ale obecnie podaje się go aby implantować komórki macierzyste. Bez względu na długość trwania efektu, zabieg ogólnie jest uważany za bezpieczną i użyteczną metodę, a także stanowi alternatywę dla „sztucznych „ wypełniaczy.

  Metoda lipotransferu.

  Tkankę tłuszczową pobieramy przy pomocy specjalnych kaniuli, po uprzednim znieczuleniu okolicy przygotowanej do lipofilingu. Pobrany tłuszcz albo się sedymentuje albo wiruje. Pobrany tłuszcz można aplikować do mniejszych strzykawek, używając techniki cross-cross w wielu warstwach .Należy się liczyć z przeżyciem 40%-60% objętości tłuszczu.

  Po operacji ruch i mimika powinna być ograniczona na 3-7 dni. Lekarze którzy zakładają ,że komórki tłuszczowe zyskają ukrwienie i trwale przeżyją , zalecają uzupełnienie resorbowalnej części tłuszczem, po 6-12 miesięcy- najwcześniej po 3 miesiącach.


  Użycie fatgraftingu w regeneracji twarzy.

  Do objawów starzenia się twarzy dochodzi się poprzez różne mechanizmy. Zmiany powierzchownej warstwy, objawiają się drobnymi zmarszczkami. Strata elastyczności prowadzi do naciągnięcia skóry , nadmiaru jej i opadnięciu.Widzimy stratę maxilarnej projekcji. Dalsze mechanizmy , to atrofia i dystrofia w różnych miejscach. Do atrofii dochodzi najczęściej w okolicy skroni, górnej i dolnej powieki i twarzy. Pogłębiają się zmarszczki w okolicy bruzdy wargowo-policzkowej, podbródkowej i wokół ust. Aplikacja tłuszczu możemy podać osobno lub w połączeniu z faceliftingiem, gdzie prowadzi to do lepszych wyników. Podajemy głęboko od periostu aż do warstw podskórnych. Podajemy w okolicę jarzmową co daje nam atrakcyjniejszy i młodszy wygląd. Podajemy średnio 4-7ml na stronę( ilość podania jest indywidualna). Najwięcej tłuszczu podajemy w głębokich warstwach.


  Okolica skroni

  Wypełniamy tę okolicę , szeroką kaniulą , podając w warstwie podskórnej fatgraft w ilości 3-5ml na stronę.


  Okolica powieki górnej

  W wyniku starzenia się może dojść od objawów zapadnięcia się gałki ocznej. Tłuszcz podajemy do subseptalnej warstwy pod m. orbicularis. Podajemy 2-3ml tkanki tłuszczowej na stronę. Podajemy paralelnie do gałki ocznej , aby jej nie uszkodzić. Podajemy bardzo małe ilości na każde wstrzyknięcie tj.0,02ml metodą 3D grafting.


  Okolica powieki dolnej

  Starzenie się tej okolicy jest widoczne poprzez wyraźne przejście między dolną powieką a twarzą. Podając tkankę tłuszczową przejście to będzie delikatne a przez to zyskamy młodszy wygląd. Tkankę podajemy podskórnie, pod mięsień i periostalnie. Podajemy prostopadle ok. 3ml na stronę. Uwaga na „tear trough”- tu podajemy ok. 1ml tkanki tłuszczowej.


  Bruzda wargowo-policzkowa

  W tej części , fatgrafting jest często alternatywą do materiałów wypełniających- obecnie w stosunku do kwasu hialuronowego. Podajemy techniką kanapkową od periostu ,aż do subdermis. Aplikujemy od 1-5ml na stronę.


  Wypełnienie ust

  Podanie tłuszczu do ust ,także stanowi alternatywę dla materiałów wypełnieniowych. Celem aplikacji jest ich powiększenie aby wytworzyć atrakcyjniejszy wygląd. Podajemy około 2-4ml do każdej czerwieni- do okolicy submukozni i podskórnie do okolicy czerwieni. Niewygodą jest długo ustępujący obrzęk. Efekt długoczasowy. W przypadku wypełnień większej ilości okolic, to wypełnienie ust wykonujemy na końcu.


  Wypełnienie bruzdy bródkowej

  Infiltrujemy 1-3ml tkanki tłuszczowej na stronę, wypełniając wszystkie warstwy od periostu aż do tkanki podskórnej.

  Zasięg działania:

  Katowice, Śląsk, Zabrze

Współpracujemy z:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2023 Jumed.eu - Klinika medycyny estetycznej , chirurgia plastyczna Zabrze, Katowice, Śląsk